02h00 – Einde Dag 1A

Met nog 49 spelers op de klok eindigt de eerste speeldag van het Vlaams Poker Kampioenschap. Terwijl we wachten op de uiteindelijke chipcounts vermoeden we dat Dirk Rasking de chiplead in handen heeft met 291.000.

De volledige chipcount na Dag 1A

De foto’s van Dag 1A

01h40 – Laatste 7 handen

Met nog 7 handen te gaan is de klok gepauzeerd. De laatste 55 spelers hebben nog net geen orbit te gaan eer duidelijk wordt of ze zondag mogen terugkomen.

01h36 – Misclicks & Selflevelling

Héél wat rare situaties in de slotfase van Dag 1A. Terwijl links en rechts nog vrij normale spots worden gespeeld met al dan niet een eliminatie tot gevolg, vielen er ook heel wat rare situaties op te merken.

Steff Peeters was de katalysator van zijn eigen ondergang in een mooi voorbeeld van self-levelling. Nadat er met enkele spelers tot de river werd gechecked op een 6d 6h Th Qh Kc runout.

Steff, die in de Big Blind checkte zag zijn buur een 20K bet afvuren in een 30K pot. Michael Vandenweghe besloot na even nadenken toch te callen, terwijl hij zuchtte “Als je de flush hebt, dan win je”, waarna het tot Steff gefold werd. Zijn UTG buur had echter niet gezien dat Steff nog in de hand zat, en draaide alvast Kh Qd om voor top 2 paar. Steff herinnerde beide spelers eraan dat hij nog in de hand zat, waarna de problemen echt begonnen.

“Als Steff fold, is de pot voor mij” liet Michael weten. Hierdoor kweekte er een foute impressie dat Michael dacht dat UTG dacht dat zijn hand dood verklaard zou zijn, omdat hij het over de lijn had open gegooid voor het einde van de hand (nvdr. hetgeen incorrect zou zijn uitereraard). Steff zag zo zijn kans schoon om de pot te stelen, en schoof zijn 130.000 naar het midden in een poging om de schijnbaar makkelijke 70.000 op te rapen.

UTG leek te denken dat zijn hand sowieso dood was, waarna Michael toch de call maakte met de straat Jc 9c . Steff muckte zijn hand, maar gaf toe [Ax] [7x] te hebben.

Michael had hem net covered met 140.900 en lijkt zo de chiplead te hebben.

Op een andere tafel werd er weer iemand all-in gemisclicked nadat die een “raise” aankondigde nadat iemand voor hem al all-in had geschoven. Met slechts 20k extra op de 50k stack gingen er dus 70k naar het midden. Extra vervelend werd het nadat UTG, de originele raiser” snapcallde met Ks Kc . Hij moest het dus opnemen tegen 6c 6s van de 50k shorty, en de Ah Td van de misclicker.

Er is geen gerechtigheid in poker, want met een 4d Ac As 7c 5h zag de misclicker zich alweer verzekerd van een grote pot.

01h19 – Level 15: 1.500/3.000

Spelers: 63
Average: 92.063

01h10 – A Wild level appears

In extremis werd er zonet beslist om nog een 15e level te spelen. Dit met oog op de logistieke gevolgen voor Dag 2.

Hoewel er nog “slechts” 65 spelers in het toernooi zitten, moet er rekening gehouden worden met de mogelijkheid dat er morgen wat meer personen zichzelf naar Dag 2 zouden folden. Hierdoor besliste de toernooidirectie om toch nog een 15e level te spelen.

Dat betekent natuurlijk dat we morgen ook 15 levels zullen uitspelen.

01h03 – Johannes Catteau uitgeschakeld

Nadat hij net ervoor een grote flip verloor met [Ax] [Qx] tegen [7x] [7x] gingen zijn laatste blinds erin met [8x] [7x] . Hij kreeg twee callers, en nadat iemand een paar koningen wist te maken op de flop eindigde dit West-Vlaams avontuur voor Djeudjeu.

00h56 – Bustouts, overal bustouts

Het gaat plots vrij snel. Voor de meeste spelers is het een kwestie van gezonde stack op dag 2, of genieten van een vrije zondag. De chips vliegen dan ook gezwind in het rond.

Voor Kevin De Man lijkt dit niet zo goed te verlopen. Hij is alvast zijn chiplead kwijt, maar speelt toch nog een gezonde stack.

Bij de kanshebbers op de chiplead zit ook Rasking Dirk, hij speelt ook een gezonde 148K, en kan hiermee de spelers aan zijn tafel flink onder druk zetten.

00h49 – Level 14: 1.200/2.400 (300)

Spelers: 77/145
Average: 75.324

00h42 – Better tight than wrong

We hoorden net van een interessante hand die zich zonet afspeelde in het toernooi.

UTG open, MP 3bet, BTN coldcall, UTG call.

Op een [7x] [5x] [2x] testte UTG de boel wat uit door een bet af te vuren. MP probeerde het initiatief te behouden, waarna BTN all-in ging. UTG muckte zijn hand. MP snapfold zijn [Jx] [Jx] met nog 11 big blinds achter. BTN liet [8x] [4x] zien.

No Money in poker, everyone solid.

00h25 – Kevin De Man chipleader

Tijdens de break keken we even snel de stacks na. Hieruit blijkt dat Kevin De Man ver voorop loopt met zo’n 220.000. De volgende grote stack is Andy Vermote, die zijn eerdere confrontatie met de uitschakeling wist te ontkomen. Beter nog, hij mag met 185k de laatste twee levels ingaan.

Kevin De Man zijn stack bij aanvang laatste 2 levels
Kevin De Man zijn stack bij aanvang laatste 2 levels

00h19 – Level 13: 1.000/2.000 (300)

Spelers: 80/145
Average: 72.500

23h58 – 20 minuten pauze

En een hele hoop extra foto’s op onze Facebook pagina

23h38 – Level 12: 800/1.600 (200)

23h31 – misclicks, 4-Way All-in & double split pot

Wie had ooit gedacht dat die een titel kon zijn om één enkele hand te omschrijven. Zet je alvast neer, want het wordt complex.

We komen aan op het moment dat Joachim van APAT bij de tafel komt om een misclick call te bespreken. De situatie was als volgt.

Lieven Dumarey opende de actie, en kreeg een call van zijn buurman, Andy Vermote.

Joeri Pacco zag hierna zijn kans schoon om een squeeze te doen waarna hij all-in ging voor 16.600. Voor diens buurman, Gaetan aka “Hero”, bleek dit goed nieuws, want hij ging hier als bigstack wederom over, en verklaarde op zijn beurt ook all-in te zijn. Er werd door alle andere spelers gefold tot Lieven.

Nietsvermoedend plaatste Lieven 16.600 voor zich uit terwijl hij “call” zei. Hij had volledig de all-in gemist van de Bigstack.

Joachim kwam erbij en maakte de ruling dat de verbale “call” de beslissende factor zou zijn, waardoor Lieven verplicht werd zijn volledige 82.700 in de pot te schuiven. Lieven, die licht teleurgesteld zijn lot aanvaardde, maakte zich al klaar om te vertrekken, wetende dat hij zichzelf in de nesten had gewerkt.

De actie was echter nog niet volledig, want ook Andy Vermote moest nog een beslissing nemen. Die ging ook all-in voor 52.800. en dus kregen we een 4-way all-in.

Lieven Dumarey: Ad 3d
Andy Vermote: Ac Jc
Joeri Pacco: Ks Js
Gaetaen: Ah Kd

Om alles nog complexer te maken bleek de runout van het board Qc Jh Qh 5d Jd waardoor er twee chops dienden te gebeuren.
Joeri won de helft van de side pot, net zoals Andy Vermote. Met hun Full House haalden zij elk het leeuwendeel van deze pot binnen.

Met elk 2 paar, dames en boeren en kicker Aas, mochten Gaetan en Lieven, als grotere stacks in deze confrontatie, hun sidepot ook nog eens choppen. Joachim’s roestige skills als croupier kwamen alweer als geroepen, en zo konden alle spelers weer verder.

Joeri: 32.5k
Andy: 104k
Lieven: 30k
Gaetan: 60k

23h10 Needles heen en weer

We komen aan net nadat Steff Peeters zijn Big Blind verdedigde na een UTG+1 raise en twee calls van zowel MP als de speler op de Button.

Nadat er 8d 7c 4d werd gedeeld door de dealer, was het Steff die het initiatief overnam. Hij “donkbette” 2.600 uit, en kreeg alvast twee spelers te zien die hun hand weggooide. De speler op de Button dacht er echter anders over en verhoogde naar 8.700. Steff moest “in de tank”. Na enkele minuten nadenken was het Kevin De Man, alweer op dezelfde tafel, die al lachend om de klok vroeg. Steff Peeters had zo nog 1 minuut om zijn beslissing te maken, en die zou hij ten volle benutten. Nog even checkte hij de exacte stacksizes van zijn tegenstander, die zo’n 18.000 achter hield. Uiteindelijk, net voor zijn tijd verstreek, dubbelcheckte hij zijn hand, en gooide het in de muck.

Trots draaide zijn tegenstander Ah 2h om voor een bluff. “Mooi gespeeld” antwoorde Steff met een licht sarcastische ondertoon. “Ik vind van wel” was het wederwoord, waarop beide spelers zich tegoed lieten aan wat steekjes heen en weer.

Steff hield 34.000 over na deze hand, maar zijn ego liep alvast een lichte deuk op. Licht vermoeden we dat … al bij al … het allemaal zoveel niet uitmaakt. Next hand sirs.

22h58 – Level 11: 600/1.200 (200)

Spelers: 102/145
Average: 56.862

22h38 – Twee eliminaties in één cooler

Dankzij een smsje van Johannes Catteau zijn we net op tijd als de laatste chips erin vliegen op de flop Ad Js 6d .

Tommy Lievens (MP): 5d 7d
Speler 1 (HJ): Jh Jc
Laura Mestdagh (BTN): As Jd

De “Komaan” van Tommy werd gehoord bij dame fortuna, want de turn 4d zorgde meteen voor de flush. Als hij ook nog eens een gepaard board kon ontwijken op de river Kh schakelde hij meteen zijn twee tegenstanders uit die duidelijk aangedaan de rail opzochten.

Tommy Lievens: 180.000

22h31 – We spelen vandaag 14 Levels

Het is bevestigd dat we vandaag 14 levels spelen. De volledige structuur vind je trouwens hier: APAT Vlaams Kampioenschap Poker structuur

22h28 – Level 10: 500/1.000 (100)

Spelers: 111/145
Average: 52.252

22h23 Nieuwe foto’s & Last Longer Dag 1A

Met de aanvang van level 9 was ook de laatste kans gevlogen om zich als speler van Dag 1A in te schrijven voor de Pokerclub.be Last Longer.

In totaal kwamen 62 spelers een patch ophalen deze speeldag. Spelers voor Dag 1B kunnen zich morgen nog tot het einde van de late registratie inschrijven en hun patch komen ophalen.

De nieuwe foto’s staan gewoon op onze Facebook pagina

Steff Peeters & Kevin De Man
Steff Peeters & Kevin De Man

21h58 – Level 9: 400/800 (100)

Spelers: 117/145
Average: 49.572

21h47 – 10 extra minuten

De Chip Up gaat trager dan voorzien. “They need more time!”

21h27 – 20 minuten pauze

21h26 Kevin De Man met moeilijke fold

Na een preflop gevecht gingen er drie spelers naar de flop aan de tafel van Kevin. Onder hen Dirk Anné. Nadat Dirk op een [5x] [5x] [6x] flop all-in ging voor Kevin aan de beurt was, voelde deze zich verplicht zijn Azen te folden.

21h25 – Yves Bormans uitgeschakeld

Het applaus verzachtte het leed ietwat, maar we komen Yves Bormans zichtbaar teleurgesteld aan de bar tegen. Hij vertelde ons dat na een hele dag slechts één showdown te winnen, zijn resteal met een paar zessen werd gecalled door een paar negens. Geen hulp van de pokergoden, en zo verliezen we de winnaar van het APAT Main Event in Spa.

Je kan Yves uiteraard aan het werk zien in het volgende APAT event, de BAPT Namur.

21h08 – Klein potje voor Kevin De Man

Net nadat het nieuwe level werd ingehuldigd, was het Kevin die de actie opende Under The Gun (UTG) met een raise naar 1.700. Hij kreeg een call van een speler in Midden Positie (MP). Steff Peeters, in de Big Blind, verdedigde door 1.100 bij te leggen.

De flop 5d Qh 7d zag een kleine Continuation Bet (Cbet) van 1.700. Dit was echter meer dan genoeg want zowel MP als Steff gooide hun hand snel weg.

Steff Peeters: 33.000
Kevin De Man: 38.000

20h57 – Level 8 – 300/600 (75)

Spelers: 124/145
Average: 46.774

20h27 – Level 7: 250/500 (50)

Spelers: 133/144
Average: 43.308

20h25 – Nieuwe Foto’s

Op de facebook pagina

20h05 – Applaus!

Terwijl we een uitvoerige babbel sloegen met Pedro Mahieu, een regular op de Unibet Opens (hetgeen het gebrek aan updates verklaart tijdens het vorige level), ontaardde de spelers aan tafel 9 in een spontaan applaus. Niet iedereen kan immers een Royal Flush laten zien nadat hij een potje binnenhaalt.

Niets was minder waar voor Wouter Dehaene, zijn As Jh was goed voor de ultieme hand op een volledig rood board Qh Th Kh Ah 8h .

Ondertussen kwam ook Steff Peeters de rangen versterken. Dit sociale media fenomeen doet ook een worp naar de titel van Vlaams Kampioen.

Andere gekendere namen in het veld zijn onder andere Kevin De Man, ooit nog een WCOOP gewonnen, en nu op zoek naar de Vlaamse titel. Uiteraard mogen we Johannes Cateau niet vergeten, die de rit vanuit Leuven op onze achterbank meemaakte.

Het APAT lid, Yves Bormans, kon uiteraard ook niet ontbreken in dit event. Ook hij zit rustig te grinden in de hoop ook dit event binnen te koppen.

19h57 – Level 6: 200/400 (50)

Spelers: 135/143
Average: 42.370

19h27 – Level 5: 150/300 (50)

Spelers: 139/133
Average: 41.804

19h07 – 20 minuten break

19h07 – drie-way chop op tafel 3

Terwijl we een kijkje namen aan de tafel van Koen Leemans, deelde de dealer net de riverkaart op een Qh Qc 5s 5h 5d board. Alle spelers moesten er wat mee lachen. Koen Leemans moest zijn 6s 6c dus delen met de 3c 3d en 6d 4d van zijn tegenstanders. Uiteraard ging het over een niet al te grote pot, dus was er geen spoor van frustratie bij de spelers. Het valt op dat het merendeel hier is uit passie voor het spel.

19h01 – Foto’s: waar, hoe, wie?

Naast de occasionele foto in deze post, zullen de meeste foto’s in het album op onze Facebook pagina gepost worden. Uiteraard gaat het nu allemaal nog met mondjesmaat terwijl we ons ritme vinden.

Als je zelf iemand hebt waarvan je updates wil, stuur onze pagina dan gerust een berichtje via facebook, en dan zorgen wij ervoor dat we nu en dan een update kunnen geven, of alvast een foto kunnen trekken.

Vlaams Poker Kampioenschap

18h39 – Level 4 – 100/200 (25)

Spelers: 130/133
Average: 40.923

18h19 – De laatkomers stromen toe

Het is duidelijk dat de werkdag erop zit, de laatkomers stromen binnen, en zo kregen we net een tiental inschrijvingen aan de balie. Zo hebben ze zonet de 130 spelers bereikt.

18h06 – Level 3 – 100/200

Spelers: 120/121
Average: 40.333

18h02 – Davy Todts met zijn tweede uitschakeling

Terwijl we even gingen nakijken wie de boosdoener was in het Quinten verhaal zagen we Davy zichzelf glunderend bekend maken. Hij had zonet een tweede speler uitgeschakeld.

Met de uitschakeling van deze nobele onbekende, is de kans groot dat Davy de ruime chipleader is in het Vlaamse Poker Kampioenschap. Met een pokerclub.be patch op zijn borst is het BAPT pakket dan ook virtueel de zijne, hoewel we allemaal wel weten dat er nog heel wat dingen zullen veranderen tegen het einde van deze speeldag.

17h48 – Quinten Baert is het eerste slachtoffer

Er waren niet veel handen nodig in het tweede level om een eerste speler aan de rail te zien plaatsnemen. We sloegen even een praatje met Quinten om te polsen wat er juist gebeurde.

Quinten opende 1.200 met [Qx] [Qx] en kreeg 1 caller in positie. Het board [3x] [4x] [6x] zag er vrij veilig uit, en zag dan ook een “continuation bet” van Quinten met zijn Dames. Zijn bet van 2.000 werd na even twijfelen toch gecalled.

Quinten liet zich niet afschrikken door de turn [Ax] , en vuurde 6.000 af. Alweer een call na even nadenken.

Op de river [6x] ging hij dan onversaagd all-in, maar zijn tegenstander had met [Ax] [6x] een full house waarmee hij met plezier afcallde.

Zo verliezen we de eerste speler in dit toernooi. “Een bad beat” lachtte hij het wat weg tegen een kennis. Gelukkig zijn er de hele dag door Sit&Go’s in de zaal, dus staat hij al op de lijst voor de eerste van de dag.

17h42 – De Pokerclub.be Last Longer deelnemers

Met pokerclub.be hebben we een gratis wedstrijd lopen, waarbij onze leden die een patch dragen kans maken op een volledig BAPT pakket (Main Event, Side Event en 2 overnachtingen twv. €290) in Namur.

Mensen kunnen zich nog registreren tot het einde van de late registratie in de Vlaams Poker Kampioenschap – Pokerclub.be Last Longer registratie thread

17h36 – Level 2: 75/150

Spelers: 109/109
Average: 40.000

Dag 1A van het Vlaams Poker Kampioenschap gaat van start

Dankzij de gezamenlijke inzet van APAT en Moorslede’s gemeenteraadslid Thomas Manhout, ging zonet de eerste speeldag van het Vlaams Poker Kampioenschap van start. Elke startdag had een cap van 150 spelers, en op deze eerste speeldag gingen ze van start met 109 spelers.

Spelers starten het toernooi met 40.000 chips en bij blinds 50/100. Registreren kan echter nog tot level 8, dus het maximum is nog niet bereikt.

Morgen is er uiteraard de tweede startdag, dus de gegarandeerde prijzenpot van €3000 zal zonder probleem gehaald worden.

VLPK-Website-Banner